Titulní obrázek

Suzuki S-Cross

Publikováno: 12.září 2012

Koncept novinky S-Cross japonské automobilky Suzuki se představí 27. září na autosalonu v Paříži. Postupné odhalování crossoveru nižší střední třídy začalo již v polovině srpna.

Na již dříve představenou skicu a detail pravého předního rohu navazuje snímek zadních partií novinky vystupujících ze tmy. Koncept S-Cross má mít světovou premiéru 27. září na autosalonu v Paříži, kde bude podle informací automobilky sdílet stánek se sériovými modely Alto, Splash, Swift, Swift Sport, SX4, Jimny a Grand Vitara. Suzuki prozatím ke konceptu nehodlá zveřejňovat žádné bližší informace a pouze opakuje, že S-Cross má znázorňovat „emoce x kvalitu x aerodynamiku“.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

O návaznosti na model SX4 se pro jistotu vůbec nezmiňuje. Inspirací pro novinku by měl být sedan Kizashi. To platí jak pro vnější design zvýšeného hatchbacku, tak pro techniku. Od konceptu S-Cross odvozený sériový crossover má dostat ve srovnání s Kizashi modernější verzi pohonu všech kol s elektromagnetickou mezinápravovou spojkou a místo čtyřstupňového automatu bezestupňovou převodovku CVT. Oficiální charakteristika „koncept crossoveru segmetu C“ naznačuje, že nový model bude větší, aby se stal plnohodnotným reprezentantem nižší střední třídy.

Jinými slovy, nástupce SX4 by se měl přiblížit modelům jako Nissan Qashqai, Mitsubishi ASX nebo Škoda Yeti. Zatímco dnes má Suzuki SX4 sesterský model Fiat Sedici, příští generace vznikne čistě v režii japonské automobilky. Fiat vyvíjí vlastními silami crossover 500X a příbuzný model se znakem Jeepu.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain