Titulní obrázek

Nástupce Suzuki SX4: S-Cross

Publikováno: 22.srpen 2012

S modelem SX4 automobilka Suzuki konečně našla recept, jak se výrazněji prosadit na evropských trzích. To ale bylo před šesti lety a i když se SX4 stále daří, blíží se vhodný čas pro uvedení nástupce. Na pařížském autosalonu se proto na přelomu září a října předvede koncept S-Cross.

Design konceptu S-Cross má znázorňovat emoce, kvalitu a aerodynamiku. Další podrobnosti chce Suzuki zveřejnit až na autosalonu. Ve skutečnosti toho ale víme k chystanému konceptu víc. Oficiální charakteristika naznačuje, že nový model bude větší, aby se stal plnohodnotným reprezentantem nižší střední třídy.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nástupce Suzuki SX4 by se měl přiblížit modelům jako Nissan Qashqai, Mitsubishi ASX nebo Škoda Yeti. Zatímco dnes má Suzuki SX4 sesterský model Fiat Sedici, příští generace vznikne čistě v režii japonské automobilky. Fiat vyvíjí vlastními silami crossover 500X a příbuzný model se znakem Jeepu. A chystaná spolupráce s Volkswagenem skončila krachem.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde