Titulní obrázek

Náš trh obohatil nový Suzuki Sport

Publikováno: 30.červenec 2012

Nový Suzuki Swift Sport dorazil konečně i na náš trh. Svým vzhledem navazuje na předchozí generaci. Sport má ostřejší tvar přídě, větší mřížku chladiče a v nabídce je s třídveřovou karoserií. Je také delší než jeho předchůdce a má širší rozchod kol vpředu i vzadu.

Nejdůležitější informace však nebyla prozatím zmíněna. Motor je vysokootáčkový atmosférický čtyřválec 1,6 litru o výkonu 136 koní v 6900 ot./min.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Svalnatější ráz Sportu dodávají přepracované nárazníky. Na šířku měři 1695 mm, výška činí 1510 mm, rozvor nápravy je 2430 mm. Váží pouhých 1045 kilogramů, proto se nedoporučuje nákládat objemnější a těžší náklad - nekazit tak jeho skvělou hmotnost.

V autě nechybí ani komfortní a bezpečnostní řada prvků jako stabilizační systém, airbagy, isofix, rádio s přehrávačem apod.

Nezapomínáme ani na cenu, u prodejce zaplatíte za nový Suzuki Swift Sport 359 900 Kč.

 

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich