Titulní obrázek

Suzuki Grand Vitara má nový facelift

Publikováno: 23.červenec 2012

Konec aktuální generace u modelu Suzuki Grand Vitara se prozatím nechystá. Podle zveřejněných fotografií mordernizovaného provedení pro rok 2013 je to zřejmé. Nové představený facelift nenaznačuje plánování nové generace.

Na japonském trhu se model prodává s označením Escudo. Zatím není jasné, kdy se faceliftované Grand Vitary dočkáme i v Evropě. A co je nového? Vůz dostal přepracovanou příď, nová maska chladiče dostala dvě výrazné lišty procházející logem značky. Dolní část masky ohraničena chromovaným lemováním. Nový je také přední nárazník, lehce pozměněny byly hlavní světlomety.

Ovšem automobil postrádá na zádi rezervní kolo. Uvnitř zůstalo vše při starém. Nové jsou pouze užité materiály a barevná provedení. Koncept nové generace Japonské zákazníky má dále lákat edice X-Adventure. Karoserie těchto aut je lakována perleťovou hnědou metalízou Bison, kola jsou 18palcová, na zádi se objevuje decentní spoiler, uvnitř pak červené detaily. Výbava Escudo X-Adventure zahrnuje panoramatickou střechu.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Aktuální generace Grand Vitary je na trhu již od roku 2005. Modernizované provedení pro starý kontinent by mohlo být představeno na podzimním autosalonu v Paříži. V současnosti je u nás Grand Vitara nabízena se třemi motory – s benzinovými čtyřválci 1,6 VVT (78 kW, 145 Nm) a 2,4 VVT (124 kW, 227 Nm) a s turbodieselem 1,9 DDIS (95 kW, 300 Nm).

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich