Titulní obrázek

Nové Suzuki SX4

Publikováno: 19.březen 2013

Automobilka Suzuki představila na autosalonu v Ženevě nový model SX4. Z nevšedního automobilu se tak stává klasické SUV. Suzuki SX4 se řadí k nejprodávanějším japonským vozům v České republice.

SX4 nové generace ztratí svůj výjimečný charakter malého, obratného auta s vysokou stavbou a pro ty co chtějí i pohonem všech kol. Z unikátu je teď úplně konvenční SUVčko. To samé platí o designu, z unikátu nestárnoucích tvarů je nově zaoblený crossover, který ničím výrazným neční nad ostatní. Na druhou stranu má konečně dost velký kufr, aby uspokojil i rodiny.

Suzuki si ale nechává pootevřená zadní vrátka, stávající SX4 zůstane v nabídce, jen podle všeho pozmění jméno.

Nová SX4 je 4,3 dlouhá, to je o nějakých 17 centimetrů víc, než u předchůdce. Další míry  jsou víceméně podobné, novinka ale působí mnohem mohutnějším dojmem. Rozvor se protáhl o deset centimetrů na 2,6 metru. Uvnitř se nárůst rozměrů projevil zvětšením prostoru pro posádku, ta hlavně uvítá o 160 litrů větší kufr (nově 430 litrů), to byl největší zádrhel stávající SX4.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Šestnácti nebo sedmnáctipalcová příplatková kola budou roztáčet čtyřválcové šestnáctistovky v benzinovém i naftovém provedení se shodným výkonem 120 koní (první má 156 Nm točivého momentu, druhá víc než dvojnásobek, 320 Nm). Benziňák dostane pětistupňovou manuální převodovku, u dieselu bude na výběr mezi šestistupňovým manuálem a variátorovým automatem CVT. Také nová SX4 nabídne verze s pohonem jedné nebo obou náprav. Do prodeje dorazí nová SX4 na podzim.

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain